> Tutaj znajdują się wiadomości i recenzje serwisu MEGAFON.PL sprzed miesiąca. Chcesz uzyskać dostęp do aktualnego serwisu

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

RECENZJE
WIADOMOŚCI
15 kwietnia 2022
Sanah zaprasza na ucztę   
Sarsa przerabia "Beksę" Artura Rojka   
Najwyższa pora Lizzo   
14 kwietnia 2022
Michał Szczygieł na spontanie w chmurach   
Why Don't We prezentują "Let Me Down Easy (Lie)"   
Bass Astral nie tak samotny w klubie disco   
Arek Kłusowski w remiksie braci Sarapata   
Diljit Dosanjh i Tory Lanez razem   
Oliwka Brazil jest Mamacitą   
Dead Can Dance też w Gdańsku   
Jack Johnson ponownie zaprasza na Hawaje   
Cooks jak Patrick The Pan oraz Dawid Podsiadło   
13 kwietnia 2022
Młoda i głupia piosenka Belle and Sebastian   
Journey gra dla Millie Bobby Brown    
Björk z królem Północy    
Burzliwe love story w nowym singlu Igo   
Gwiazda serialu "Pose" w klipie do "Buffalo Stance" w interpretacji Robyn    
Pomaluj Alfiego Templemana   
Anitta wydała nową płytę   
Nowy album Conana Graya na wakacje   
Reni Jusis jak Nosowska   
12 kwietnia 2022
Interpol: Coś się zmieniło   
Jamie xx zrobił to znowu   
Maggie Rogers i jej list miłosny do Nowego Jorku   
Milky Chance w Polsce   
Ozuna i Boza nie mają sobie równych   
Fousheé ma dość podwójnych standardów   
Syd wita w klubie złamanych serc   
Nowa grupa muzyków Nirvany i Soundgarden   
Skubas i Barbara Wrońska jak Kayah i Krzysztof Kiljański   
 
 
 

   
15 kwietnia 2022, godzina 11:12
News należy do kategorii: MUZYKA
Sanah zaprasza na ucztę
Przygotowania zakończone, "Ucztę" czas zacząć! Dzisiaj ukazała się, tak właśnie zatytułowana, trzecia płyta Sanah. Wokalistka serwuje na niej wykwintne "dania", przygotowane z wieloma wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej.


Zaczęło się od nagranej z Igorem Herbutem z LemON piosenki "Mamo tyś płakała", inspirowanej "Prząśniczką" Stanisława Moniuszki. Dochód z singla Sanah przeznaczyła Stowarzyszeniu Siemacha - organizacji, która jest zaangażowana w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, a w szczególności dzieciom.

Następnie fani artystki mieli okazję posłuchać kolejnych utworów przygotowanych na "Ucztę" - chociażby naładowanej optymizmem piosenki "Szary świat", która nagrana została z Kwiatem Jabłoni, czy swego rodzaju hołdu dla wielkiej diwy polskiej piosenki Violetty Villas, czyli kompozycji "Czesława" (z Natalią Grosiak), inspirowanej także filmem "Amelia".

Podobny ładunek emocjonalny niosą za sobą również nagrany z Grzegorzem Turnauem "Sen we śnie" do tekstu Edgara Allana Poe, czy ukłon w stronę twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – piosenka "Baczyński (Pisz do mnie listy)", którą Sanah wykonała z Anią Dąbrowską. Ponadto na albumie znaleźć można duet artystki z Arturem Rojkiem - opatrzony pięknym tekstem utwór "Tęsknię sobie".

"Uczta" to nie tylko liryczne, wzruszające kompozycje, ale i żywe, niemalże taneczne utwory, jak choćby "audi" (nagrany z duetem Miętha), skoczne "Eldorado" z Darią Zawiałow, czy powstały przy wsparciu Vito Bambino kawałek "oscar". Ostatnim utworem, jaki poznaliśmy przed premierą albumu, był numer pt. "ostatnia nadzieja". W tej wyjątkowej, bo muzycznie wpisującej się w klimat country, piosence, Sanah towarzyszy Dawid Podsiadło.

- Zapraszam Was do swojego stołu – tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede wszystkim sercem moim – tymi słowami Sanah zachęca do sięgnięcia po płytę. A sięgnąć po nią naprawdę warto, bo "Uczta" to wspaniała muzyka, ale i piękne, mądre teksty, w których każdy odnajdzie cząstkę siebie i swojego świata. Tym albumem Sanah zdecydowanie udowadnia, że jako artystka nieustannie się rozwija, a jej muzyczne podróże stają się coraz bardziej wszechstronne.

Przypomnijmy, że dwa pierwsze krążki Sanah ("Królowa dram" i "Irenka") uzyskały status Diamentowych Płyt (ponad 150 tys. sprzedanych egzemplarzy każda) oraz zdobyły szczyt listy OLIS. Artystka odebrała także Bestsellera Empiku w kategorii "Muzyka pop/rock" za album "Irenka".

dd | Magic Records
 
 
powered by yoho
projekt graficzny apeiro
Copyright © 2012 Agencja Prasowa Megafon.pl